LED

LED (Light Emitting Diode) - діод, що випромінює світло. Іншими словами, це напівпровідниковий прилад, який перетворює проходячий через нього електричний струм безпосередньо в світлове випромінювання. Воно у видимій області сприймається як одноколірне або монохромне. Причому колір випромінювання визначається як використовуваними напівпровідниковими матеріалами, так і легуючими домішками.
Основна деталь світлодіоду - штучний напівпровідниковий кристал, який може бути червоного, жовтого, зеленого чи синього кольору. Він поміщений у мідну або алюмінієву поліровану чашечку, яка працює одночасно в якості відбивача і катода, а золота нитка, приварена до кристалика, грає роль анода.
Все це заливається прозорим наповнювачем. Йому надається певна форма, від якої залежить кут випромінювання світла. Чим меншим є кут випромінювання, тим більш інтенсивний світловий потік. Його можна підсилити, змінюючи багатошарову структуру наповнювача, а також вводячи до складу кристалу спеціальні добавки і присадки.